poprzedni nastepny
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

Apel do wierzących Bogu, Stworzycielowi nieba i ziemi.

autor z 2001 r.

W grudniu 2001 r. w Rzymie papież zawierzył całą Ludzkość istocie, która przedstawiana jest jako matka z dzieckiem na rękach, a nazywana madonną (z włoskiego: Moja Pani). Podały to "Wiadomości" TVP.

Ogromna większość ludzi nie zdaje sobie sprawy czym jest takie postępowanie. Gdy nie ma sprzeciwu to przyzwalamy na wypowiadanie się w swoim imieniu. Dlatego PROTESTUJĘ przeciwko wypowiadaniu się w moim imieniu. W okresie starotestamentowym według prawa żydowskiego ojciec mógł zwolnić swą córkę lub syna z zawartych przez nich ślubów poprzez swój sprzeciw. Mąż poprzez swój sprzeciw unieważniał śluby żony (patrz Biblia Tysiąclecia, wyd. IV, Księga Liczb, 30 rozdział).

Nie słyszałem, aby sprzeciwili się takiemu zawierzeniu: Eskimosi, Indianie, Świadkowie Jehowy, Muzułmanie, Protestanci i wszyscy, którzy odrzucają kult maryjny.

Dla przypomnienia: Maria, matka Jezusa była śmiertelniczką, żydówka, rasy białej, człowiekiem jak my. A przykazanie Boże mówi:

"Nie znajdzie się pośrd ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Boga każdy, kto to czyni." (Biblia Tysiąclecia, wyd. IV, Księga Powtórzonego Prawa, rozdz. 18, 10-12 w.)

Uważam, że każdy bojący się Boga, Stworzyciela nieba i ziemi, powinien głośno wypowiedzieć swój sprzeciw przeciwko takim praktykom wykonywanym w wierzącego Bogu imieniu. Ja to zrobiłem zaraz po podaniu w telewizji faktu zawierzenia. Odciąłem się od tego zawierzenia głośno przy domownikach, mniej więcej takimi słowami: "Zawierzaj przywódco organizacji Kościół Katolicki kogo chcesz i komu chcesz, ale nie mnie, nie moją rodzinę, nie moja posesję na której mieszkam i nie mojego działania w życiu. Ja na to nie pozwalam."

Jest jeszcze inna strona naszej rzeczywistości tej materialnej. Nazywa się ona Walką Duchową. List do Efezjan, rodz. 6, w. 12:

"Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciała, lecz przeciw zwierzchnościom, przeciwko władzom, przeciwko rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich." (Biblia Tysiąclecia, wyd. IV).

Jezus powiedział: "nie to jest nieczyste co wchodzi do ust i jest przeznaczone na spożycie, ale to co z ust wychodzi" (Ewangelia Marka, rozdział 7, w. 20). Apostołowie gorąco nauczali o trzymaniu języka na wodzy. Dlaczego? Bo każde nieopatrznie wypowiedziane słowo może się stać punktem zaczepienia dla złych duchów.

To samo dotyczy pozwalania na nałożenie sobie rak nawet nieświadomie. Jest to poddanie się mocy, którą reprezentuje nakładający. Taka praktyka ma miejsce podczas chrztu, bierzmowania - sakramentu dojrzałości, podczas wyświecania księży i poddania się biskupów nowemu papieżowi.

Tytuł "Ojciec Święty" bluźni Bogu, Stworzycielowi nieba i ziemi. Człowiek równa się tytułem z Bogiem, Jezus powiedział: (Ewangelia Mateusza, rozdz. 23, w. 9, 11)

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, ten w niebie." "Największy z was niech będzie waszym sługą."

Ewangelia Łukasza rodz. 8, w. 21, Biblia Tysiąclecia, wyd. IV:

"Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je."

Polecam wszystkim do przeczytania książkę Alfreda Palli pod tytułem: "Poradnik Walki Duchowej" w której wyjaśnia się inne przypadki takich "zaproszeń złych duchów", np: Samoprzekleństwo, Cyrograf, Tatuaż (Biblii Tysiąclecia, wyd. IV, Księga Kapłańska, rozdz. 19, wiersz 28): "Nie będziecie się tatuować". W liście do Efezjan w Biblii Tysiąclecia, wyd. IV, rozdział 4, wers 27, jest przestroga: "Nie dawajcie miejsca diabłu", ponieważ demony traktują niektóre praktyki jak kontrakt zawarty w obecności notariusza. Książka dostępna jest w Wydawnictwie Betezda, skr. poczt. 27, 44-210 Rybnik 15, oraz telefonicznie: 032-4249063.

O sprawdzaniu wszelkich informacji podawanych do wierzenia z Pismem Starego i Nowego Testamentu chyba nie trzeba przypominać.

 

Z Bożym błogosławieństwem wszystkim czytającym
Bogdan Nagórski


kontakt z autorem serwisu
Sylwestrem Szady

© Dzisiejszy Eliasz, 1998-2002

e-mail autora
Wystawiono: 16.01.2002 r.

http://dekalog.pl
dekalog.pl - domena darmowych kont email+WWW

początek | strona główna | odtwarzanie MIDI | dodaj do ulubionych | rekomenduj znajomym | St@rtuj z Eliaszem