poprzedni nastepny
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

Przy pomocy pioruna

Drodzy przyjaciele,

Dzisiaj i w tym wieku, umysł ludzi został umartwiony niejako poprzez dużą ilość bodźców do tego stopnia ze potrzeba użycia czegoś drastycznego aby ich uwagę zwrócić na Bożą prawdę. Czasem Bóg musi użyć uderzenie pioruna aby porazić ich zmysły - coś w rodzaju co wydarzyło się apostołowi Pawłowi w drodze do Damaszku.

To jedno pytanie które odbija się echem w moich uszach jest "Co więcej ja mogę uczynić aby pomóc współwierzącym pokazać prawdę dla mas ludzkich na tyle na ile to jest możliwe, zanim zakończy się próbna faza sądu?" Ja wierzę że Pan natchnął mnie unikalnym pomysłem który przyciągnie uwagę tysięcy.

Ludzie reagują na informację różnie. My sięgamy tych którzy są stymulowani wizualnie przez video i telewizję. Następnie, dla tych co lubią słuchać, my mamy programy radiowe i taśmy kasetowe. Niektórzy ludzie są więcej towarzyscy, i my sięgamy ich przez spotkania ewangelizacyjne w publicznych miejscach. My także sięgamy do tysięcy ludzi zainteresowanych techniką przez Internet. Ale fakt pozostaje faktem że jednym z najmocniejszych sposobów aby dosięgnąć masy ludzi jest pisane słowo. Pióro jest nadal mocniejsze niż miecz. Pozwólcie mi wyjaśnić...

Jak Uderzenie Piorunem

Ja siedziałem we fotelu u fryzjera podczas kiedy mój syn był strzyżony. I kiedy Ja niecierpliwie czekałem, głodny czegoś interesującego do czytania, Ja przeleciałem palcem przez stos głupich czasopism jakie leżały na stoliku obok mojego fotela. Ja nagle ożywiłem się kiedy dojrzałem religijne czasopismo. Po krótkim przeglądnięciu, Ja odłożyłem je uważając że jest za suche i nudne, tak uczciwie mówiąc, Ja wkrótce zacząłem przeglądać te głupie czasopisma znowu. Nawet reklamy były bardziej interesujące aniżeli to ponure czasopismo religijne.

I wtedy poczułem kiedy Pan zainspirował mnie tym zwykłym ale dogłębnym konceptem jaki poraził mnie jak piorunem! Ile innych ludzi traci cierpliwość podczas czekania i szuka za czymś interesującym do poczytania? A jeśli wyprodukujemy szczególnego rodzaju, specjalne czasopismo "Uderzenie Piorunem" czy coś tego rodzaju o piorunującym tytule, jakie ma świecącą, prawie szokującą okładkę.

My moglibyśmy wypełnić je kolorowymi ilustracjami, interesującymi szaradami, krzyżówkami, i fascynującymi faktami z Biblii. Pismo mogło by skupić się na zaprezentowaniu pięciu do siedmiu najbardziej niezrozumiałych tematów Biblijnych w sensacyjnym ale zwracającym uwagę stylu - tematy takie jak rzeczywiste Biblijne prawdy o Sabacie, śmierci, piekle, powrocie Chrystusa, Antychryście, diecie Edenu, i rzeczywistej ewangelii. Te fascynujące czasopisma mogą być drukowane w tysiącach nakładu i wydane w dostępnej cenie dla Chrześcijan aby zakupili je hurtem i rozsypali je jak jesienne liście. One mogą być zostawione (za zgodą, oczywiście) w przychodniach zdrowia, portach lotniczych, w poczekalniach naprawy samochodów, restauracjach, w poczekalniach stacji autobusowych, w poczekalniach pociągów, u fryzjera, i tysięcy innych miejsc gdzie ludzie czekają i mają kilka chwil do poczytania.

Takie czasopismo nie miało by potrzeby adresować wszystkich 27-miu fundamentalnych doktryn kościoła. Ono mogło by zająć się kilkoma kontrowersyjnymi tematami - jakie przykuwają uwagę, i jednocześnie wywyższają Jezusa. Jeżeli osoba może być przyprowadzona do zaakceptowania prawdy na tych równoważnych doktrynach, to jedyne miejsce jakie pozostaje dla niej to iść do kościoła gdzie Boża prawda jest głoszona. Potem oni mogą być nauczeni innych podstawowych doktryn bardziej dokładnie. To czasopismo mogło by zapraszać ludzi do zapisania na kurs biblijny. To "Piorunujące Uderzenie" miedzy czasopismami mogło by być nazwane coś w rodzaju " Ukryte Fakty w Twojej Biblii.".

Ono mogło by być pełne koloru pismo, nafaszerowane Pismem świętym, i wypełnione zwyczajną ale mocną logiką.

Na Taki Czas jak Ten

Ja wierzę że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma wiele organizacji jakie mogą uczynić że "Piorunujące Uderzenie" może zaistnieć. Jest wiele osób w kościele które studiowały nauki o tym jak przyciągnąć uwagę zeświedczonego umysłu dynamicznymi ulotkami ewangelizacyjnymi. Jest to przecież nasze podstawowe narzędzie reklamy. Ewangelizacyjna ulotka jest kolorowym ścinkiem papieru jakiego zadaniem jest bardzo szybkie zaaresztowanie ludzkiej uwagi i ściągnięcia ich na spotkania ewangelizacyjne. Każde słowo i fotografia na ulotce jest ostrożnie analizowane do wywarcia maksymalnego wpływu. Wystarczy tylko zastosować te same kryteria my nauczyliśmy się i użyć je do tego czasopisma jakie wyeksponuje te najbardziej kontrowersyjne Chrześcijańskie doktryny!

My wiemy że to wymaga utalentowanego zespołu ludzi i około roku aby uczynić to profesjonalne zadanie rozwinięcia i wyprodukowania takiego pisma. Ja zdaje sobie sprawę ze ten rodzaj pracy wymaga inwestycji setek godzin twórczego pisania, projektowania graficznego, poszukiwań materiałów, i korekty. I oczywiście, ten rodzaj nowego projektu wymaga solidnych funduszy. Ale żniwo z tego narzędzia może liczyć tysiące !

Tylko wyobraź sobie człowieka, siedzącego w zakładzie naprawy samochodów, próbującego wybrać między spłowiałymi gazetami i naszym "Uderzeniem Pioruna"

czasopismem. Podczas czytania naszego pisma , jego myśli są skupione i jego serce poruszone, tak że on bierze to do domu aby podzielić się tym z rodziną. Pomyśl o matce w przychodni zdrowia jaka znajduje zmieniającą - życie , wypełniona - nadzieją relację z Jezusem podczas nerwowego oczekiwania na wyniki badań.

Wasz przyjaciel pomagający zelektryzować świat Jego prawdą,
Paul Piskozub

"Gotowy albo nie, On nadchodzi"


kontak z autorem serwisu
Sylwestrem Szady
kontakt z autorem artykułu

Chrzescijanski Serwis Promocyjny
Chrzescijanski Serwis Promocyjny

Ostatnie zmiany: 26.09.2001 r.

| początek | strona główna | odtwarzanie MIDI | dodaj do ulubionych | rekomenduj znajomym | St@rtuj z Eliaszem |