poprzedni nastepny
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

Od: "Paul Piskozub" <peacecozub@emailaccount.com>
Do: "Polscy Adwentysci" <PolscyAdventysci@yahoogroups.com>
Temat: [PA] Laodycea
Data: 26 lipca 2001 16:41

Wczesnym rankiem

Kiedy myślimy o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, większość ludzi skupia się o porze roku albo dnia tygodnia w którym to wzięło miejsce. Jeden aspekt zmartwychwstania jaki jest często przeoczony jest pora dnia w którym On powstał.

Biblia mówi nam w Ewangelii Łukasza 24: 1-3 ze Jezus powstał " wczesnym rankiem". Kiedy Ja zacząłem studium tej frazy po przez Biblie, Ja bylem zachwycony i uradowany odkryciami jak dużo ważnych rzeczy Pan wybrał aby uczynić w tej szczególnej porze dnia.

Przede wszystkim, wczesnym rankiem jest czas na modlitwę. Jezus dal tego przykład w Ewangelii Marka 1:35, który mówi ze " wczesnym rankiem, przed świtem, wstał , wyszedł i udał się na puste miejsce, i tam się modlił"

Wczesnym rankiem, nasze myśli są najtrzeźwiejsze i nasze duchowe wewnętrzne uszy są najbardziej czule aby słyszeć glos Ducha Świętego. Ja wierze ze jest to idealny czas na modlitwę.

Zwykle my pytamy o wzmocnienie o poranku i o laskę wieczorem. Właśnie dlatego my potrzebujemy zainwestować w poranny czas modlitwy. Dawid powiedział to w Psalmie 88:14 (Biblia Warszawska) " Lecz Ja, Panie, do ciebie wolam, a rankiem wita cię modlitwa moja:"

Nasze modlitwy lecą jak wystrzelone z katapulty do nieba kiedy my stajemy przed Panem w tym świętym czasie porannym. Ja wierze ze jest to najlepszy czas aby pytać o wskazówki, prowadzenie przez Pana. Biblia mówi, " Daj mi o świcie doznać laski twojej, bo Tobie ufam..."( Psalm 143: 8)

Ty zapewne juz wiesz ze modlitwa jest nie tylko rozmowa ale także zawiera słuchanie. My nie tylko przedstawiamy Bogu nasze prośby, ale my musimy słuchać co on ma na dzisiaj dla nas do przekazania. Niektórzy z nas marnują ten najbardziej cenny czas dnia na spanie. My musimy jednak posiąść te poświecone momenty poranka aby spędzić je z Panem.

Wczesny poranek jest czasem poświęconym. Kiedy Jakub mial sen o drabinie sięgającej do nieba na której aniołowie wchodzili i schodzili, on obudził się i urzeczywistnił sobie ze to była wiadomość od Boga. Genesis 28:18 mówi, " I Jakub wstał wcześnie rano, i wziął kamień który sobie podłożył pod głowę, postawił go jako filar i nalał oliwy na jego wierzch".

Ja wierze ze ten gest był bogaty z symboliczne znaczenie. Jezus jest skala. Oliwa reprezentuje Ducha Świętego. Słowo "Mesjasz" znaczy "pomazaniec", i słowo Chrystus jest jego greckim odpowiednikiem. Jakub pomazał kamień wczesnym porankiem. Ten kamień był symbolem Jezusa, który jest drabina która łączy niebo i ziemie. Tak jak Jakub poświecił się i pomazał skale oliwa wczesnym rankiem, tak i my powinniśmy poświecić się Panu we wczesnych godzinach porannych.

Kiedy ty się budzisz wczesnym rankiem aby studiować i modlić się, Słowo Boże ożywi się dla ciebie. Ono nie uderzy cię jak kubek kawy, raczej często jest to jak zażycie witaminy. Kiedy ty połykasz witaminy ty nie odczujesz działania ich od razu, ale jak one są wchłaniane przez twój organizm, one działają nieodczuwalnie ale bardzo realnie. To jest normalnie podobne z porannym nabożeństwem. On nie tylko zmartwychwstał do życia zwyciężając grzech i grób, ale On jest ciągle żywy dzisiaj aby odtworzyć ciebie i mnie poprzez oddech życia.

Jeżeli myślisz ze zmartwychwstanie jest tylko historycznym zabytkiem i nie jest wstanie uczynić nic dla ciebie wewnętrznie, to także nie służy celowi jaki Bóg zamierzał. On chce aby zmartwychwstanie było realnym i witalnym dla ciebie dzisiaj.

Kiedy staczasz się z łóżka o poranku, upadnij na kolana, chwyć twoja Biblie i mów:

"Panie, mów do mnie. Ja pragnę zwycięstwa dzisiaj. Ja pragnę poświecić się Tobie dzisiaj. Ja pragnę być nakarmiony dzisiaj", po tym Ja gwarantuje ze ty otrzymasz błogosławieństwo.

Od okładki do okładki w Biblii, Pan dokonuje wspaniałych rzeczy o poranku. On chce uczynić te rzeczy dla ciebie. On chce prowadzić ciebie, iść z tobą, rozmawiać z tobą, i pomoc tobie zwyciężyć.

My czasem nie doceniamy pełnego błogosławieństwa jakie Bóg zachował dla nas ponieważ On czeka aby spotkać nas, podczas kiedy my chrapiemy podczas tych świętych godzin. Chrystus chciałby wyjść z grobu i przyjść żywym w naszych życiach, wiec nie straćmy tej sposobności. Bóg daje nam nowy początek każdego dnia. On stoi tam w bramie dnia, i On chce spotkać ciebie tam.

Dzien dobry!
Paul Piskozub


kontak z autorem serwisu
Sylwestrem Szady
kontakt z autorem artykułu

Chrzescijanski Serwis Promocyjny
Chrzescijanski Serwis Promocyjny

Ostatnie zmiany: 26.07.2001 r.

| początek | strona główna | odtwarzanie MIDI | dodaj do ulubionych | rekomenduj znajomym | St@rtuj z Eliaszem |