linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

"W poszukiwaniu prawdy o początkach"

Film wyprodukowany w USA, przez Eternal Productions.

Tytuł: "A Question of Origins (Examining the creation/evolution controversy)"

Rok produkcji: 1998 Eternal Productions

Czas samego filmu: 60 min.

Co nieco na temat filmu można dowiedzieć się także na amerykańskich stronach internetowych: http://www.mountcarmel.com/cart/videos/oakland.htm a przede wszystkim http://www.understandthetimes.org/ NA STRONIE O POWYŻSZYM ADRESIE ISTNIEJE MOŻLIWOĆ OBEJRZENIA TEGO FILMU ZA DARMO ONLINE (CZYLI PRZEZ SIEĆ). okładka kasety VHS

Polska wersja: 1999 r.
Tytuł: "W poszukiwaniu prawdy o początkach"

Opracowanie i dystrybucja: HOSANNA MEDIA sc
e-mail: hosmedia@box43.gnet.pl

Dystrybucja także:
e-mail: worship@interia.pl

Polskie kasety mają oryginalne tekturowe anglojęzyczne opakowanie, które jest bardzo kolorowe i estetyczne, ale nie zostało przetłumaczone na język polski.

Jakość polskiej wersji określiłbym jako dobrą.

Teraz o samym filmie:
JEST CUDOWNY! (choć nieliczne osoby nudziły się słuchając nieco naukowych wywodów) Ok 25% filmu to niezłe animacje komputerowe. Na ok. 1/3 do 1/2 filmu składają się wypowiedzi na temat stworzenia i ewolucji różnych ludzi: przechodniów z ulicy (gł. studentów) oraz uczonych i pisarzy kreacjonistów (Roger Oakland, dr Gary Parker, dr John Morris, dr Mark Eastman, dr Duane Gish, Malcolm Bowden, Richard Milton, Chuck Missler, Dave Hunt oraz Chuck Smith)

Film zaczyna się tak, jakby stworzyli go ewolucjonici: pierwsze 4 minuty to przedstawienie historii świata od wielkiego wybuchu aż do człowieka wg ewolucjonisty. Następnie Oakland mówi, że w ewolucji są błędy i istnieje także inny pogląd na historię świata - kreacjonizm. Potem w 3 dziedzinach: kosmologia, chemia i biologia ukazywane są wady ewolucji i rozwiązania biblijne.

Jest mowa o:

Trochę dziwnie jest zrobione, bo film niby już się skończył, 'lecą literki' i dopiero na sam koniec przedstawiona jest ewangelia. Film kończy się ponowną zachętą do upamiętania.

Film jest naprawdę super! O wiele lepszy niż myślałem!

Cena: 15 zł (min. 13 zł hurtowo) + koszt przesyłki pocztowej i przelewu pieniędzy pobrania na konto producenta, czyli Hosanny (czyli razem na dzień dzisiejszy 9,5 złotego za mniejsza paczke).
W przypadku osób uczących w szkołach, które na stale dołączą ten film do swojego programu nauczania (np. biologia, chemia, fizyka - ostatecznie historia) istnieje możliwość negocjacji ceny - będzie możliwość zniżki, nawet do 100% :-) bo w takich przypadkach dołoże się z własnej kiesy. Dla osob biedniejszych będzie też możliwość zmniejszenia kosztów przesyłki (czyli mniej niż 9,5 złotego), bo w takich przypadkach też dołoże się z własnej kiesy.
Ceny kaset dotyczą bieżącej partii wypuszczonej w 1999 roku. Pozostalo jeszcze tylko ok. 120 sztuk i niedługo będzie trzeba wypuścić nową partie kaset, która będzie zapewne droższa ze względu na wieksze stawki pobierane dzisiaj przy tworzeniu nowych kaset z kasety-matki.

Film jest skierowany głównie do osob niewierzacych i sceptykow, ale warto go obejrzeć nawet chrześcijanom. Doskonale ukazuje on brak podstaw naukowych dla teorii ewolucji. Poprzez internet udało mi sie powiadomić ok. 90 pastorów i starszych o filmie i możliwości zakupu. Na mój apel odpowiedziały tylko 4 osoby, ale były tak zachwycone tym filmem, że zamówiły łącznie ponad 100 kopii w celu dystrybucji we własnych kościołach, na obozach chrzescijanskich, itd.

Jeżeli w Waszych kościołach sa nauczyciele biologii (ostatecznie fizyki, chemii bądź historii) to szczególnie proszę o powiadomienie ich o istnieniu tego filmu. Świat potrzebuje usłyszeć prawde o zakłamaniu uczonych ewolucjonistow !!!

Osoby zainteresowane tym filmem proszę o kontakt pod adresem: hosmedia@box43.gnet.pl (pastor kościoła 'Hosanna' w Lublinie - producent i główny dystrybutor) lub tez worship@interia.pl (członek KChWE w Swidniku - dystrybutor).

Osobom, które są zainteresowane poznaniem licznych dowodow naukowych, które wyraźnie potwierdzają biblijne relacje o potopie i exodusie polecam stronę: http://potop-exodus.w.interia.pl Uważąm, że warto do ulubionych odnośników dołączyć adres Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego.

Opracował: Piotr Gałecki


Adres serwisu:
http://www.eliasz.pl

Ostatnie zmiany: 20.08.2001 r.

[ początek ]