poprzedni nastepny  
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna

Instytucje Kościoła.

Korespondencyjna Szkoła Biblijna

 

Korespondencyjna Szkoła Biblijna
skr. poczt. 283
43-300 Bielsko-Biała

tel./fax (033) xx-xx-xx
bank: PKO BP Bielsko-Biała
konto:
10201390-136099-270-1-111

 

dyrektor: Irena Smółka

 

 

Witamy Cię w jednej z najstarszych i największych korespondencyjnych szkół biblijnych. Możesz należeć do licznego grona studentów, którzy korzystają z błogosławieństw kursów biblijnych prowadzonych w sześćdziesięciu siedmiu językach przez sto trzydzieści pięć korespondencyjnych szkół biblijnych rozsianych po całym świecie. Wiele osób napisało do nas:

"Studium waszych lekcji biblijnych spowodowało, że moje życie jest bardziej radosne i szczęśliwe. Nigdy nawet nie przypuszczałem, że życie takie jest możliwe."


obrazekJ
uż przez ćwierć wieku Korespondencyjna Szkoła Biblijna upowszechnia treści Słowa Bożego wśród Polaków w kraju i za granicą. Pierwszy Kurs Korespondencyjny, poruszający zagadnienia biblijne oraz życia chrześcijańskiego, zaproponowaliśmy naszym rodakom we wrześniu 1973 roku. Przyjęliśmy też nazwę Korespondencyjny Kurs Biblijny. Nasza siedziba mieściła się wówczas w Warszawie. Po pięciu latach przenieśliśmy się do Podkowy Leśnej, a od 1986 roku mamy już własną siedzibę w Bielsku-Białej. Korespondencyjny Kurs Biblijny wprowadzał coraz to nowe kursy. W listopadzie 1987 roku wprowadzono kurs dotyczący Księgi Daniela, w 1991 roku następne dwa: Start w życie (I część) i Seminarium z Apokalipsy. W kolejnych latach powiększa się liczba i tematyka prowadzonych kursów: 1993 rok - Start w życie (II część) i Zdrowie i rodzina, 1997 rok - Odkrycia. W 1998 roku pojawiają się nowe kursy: Archeologia i Biblia oraz kurs dla dzieci - Życie Jezusa.
Dlatego też instytucja nasza, której patronuje Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, przyjęła nazwę Korespondencyjna Szkoła Biblijna.

obrazekSzkołę prowadzi niewielki pięcioosobowy zespół, dobrze przygotowany do spełnienia oczekiwań korespondentów - studentów. Nie tylko przygotowuje kolejne lekcje i sprawdza nadesłane testy. Odpowiada także na liczne pytania związane z tematyką kursu. Niekiedy korespondencja przybiera charakter bardzo osobisty. Każdy z proponowanych kursów oparty jest na Biblii z uwzględnieniem tego, co aktualnie nauka mówi na dany temat.
Nie wychodząc z domu, zupełnie samodzielnie, możesz uzyskiwać rzetelne odpowiedzi na swoje pytania oraz pomoc w problemach dnia codziennego. I to * * * wszystko ze źródła, któremu możesz absolutnie zaufać - z Biblii.

Wszystkie nasze kursy są całkowicie bezpłatne, a ich uczestnicy nie biorą na siebie żadnych zobowiązań - w tym finansowych - gdyż Korespondencyjna Szkoła Biblijna utrzymuje się z dobrowolnych ofiar i darów chrześcijan, którzy sami korzystając z Bożych rozlicznych błogosławieństw oraz widząc sens i potrzebę naszej działalności, wspierają nas według własnego uznania. Wszystkim ofiarodawcom oraz sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy! Liczy się każdy, nawet najskromniejszy datek.


obrazekW miarę posiadanych środków przygotowujemy też nowy kurs poruszający zagadnienia prorocze, a także kurs dla nastolatków. Naszym pragnieniem jest, by treści Słowa Bożego znalazły się w każdej polskiej rodzinie. Kierujemy się przy tym zasadą wypowiedzianą przez Pana Jezusa: "Darmo wzięliście, darmo dawajcie".

obrazekKSB dociera do ludzi mieszkających na terenie całej Polski, a także za granicą. W różnych kursach uczestniczy aktualnie (wrzesień 1998) około trzy i pół tysiąca osób. Dla wielu korespondencyjny kontakt ze Szkołą jest jedynym sposobem poznawania Biblii. Korespondencyjna Szkoła Biblijna prowadzi działalność mającą na celu zapoznawanie ludzi ze zbawiennym poselstwem Pisma Świętego. Czyni to przez siedem kursów dotyczących wiedzy o Biblii, podstawowych prawd zawartych w Piśmie Świętym, proroctw, zagadnień zdrowia i rodziny, a także historii i archeologii.


KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA KURSÓW

obrazekSTART W ŻYCIE. Kurs przeznaczony głównie dla osób młodych, wchodzących w życie, a także początkujących czytelników Pisma Świętego, poznających jego piękno i wspaniałe wartości. Uczestnik znajdzie w nim odpowiedzi na istotne pytania: Jaki jest sens i cel życia? Jaką hierarchię wartości należy samemu sobie stworzyć lub przyjąć, by nie doznawać ciągłych rozgoryczeń? Jaka jest jego prawdziwa wartość i jakie kryteria decydują o trwałej radości i szczęściu? (28 zeszytów).

obrazekODKRYCIA. W sposób niezwykle interesujący kurs ten wprowadza czytelnik w znajomość różnych zagadnień występujących w Biblii oraz zasad praktycznego codziennego życia chrześcijańskiego.

W lekcjach tego kursu znajdziesz dwadzieścia sześć tematów dotyczących nie tylko kwestii istnienia Boga i wiarygodności Pisma Świętego. Omawiane są w nim także takie zagadnienia jak: Nasz świat - dlaczego jesteśmy świadkami ciągle narastającej masy problemów nieszczęść, cierpienia? Dlaczego Bóg na to zezwala? Czy Jego to w ogóle obchodzi? Niebo - czy istnieje? Gdzie ono jest? Jak wygląda? Zdrowie - jak mogę czuć się lepiej i żyć dłużej? Modlitwa - skąd mogę mieć pewność, że Bóg mnie słyszy i odpowie? Życie po śmierci - jak to będzie? Kto to naprawdę wie? Wszyscy próbujemy rozwiązać te zagadki życia i śmierci. Wielu czyta horoskopy, udaje się do astrologów i wróżek. A dlaczego by nie zaufać Bogu?

KSIĘGA DANIELA. Jest to szczegółowe studium proroczej Księgi Daniela z VI wieku p.n.e., przeznaczone szczególnie dla osób rozmiłowanych w lekturze Słowa Bożego. Pan Jezus, zwracając się do czytelników tej księgi, powiedział: "Kto czyta proroka Daniela, niechaj uważa" (Mat. 24,15).

obrazekSEMINARIUM Z APOKALIPSY. Uczy czytelnika Biblii samodzielnego badania i rozumienia symboliki proroczej, w jaką obfituje ta ostatnia księga Nowego Testamentu - Apokalipsa. Kieruje przy tym uwagę studenta na związki istniejące między Apokalipsą a nauką całego Pisma Świętego. Ukazując głębię miłości Boga do grzesznego człowieka obnaża tym samym podstępne działanie demonicznych mocy. One to, jak zawsze, szczególnie w czasach poprzedzających chwalebny powrót Pana Jezusa Chrystusa zaciekle atakują prawdziwe biblijne chrześcijaństwo. Jak w tej sytuacji zachować wiarę taką, jaką miał Jezus, Jego matka, Maria, oraz apostołowie? Co będzie się działo w najbliższej przyszłości? Czym jest pieczęć Boga, a czym znamię "zwierzęcia" atakującego Kościół założony na prawdziwej Opoce? Kiedy i jak sam Bóg unicestwi diabła i stworzy "nowe niebo i nową ziemię"?

obrazekARCHEOLOGIA I BIBLIA. Miłośnikom historii, poszukującym potwierdzenia wiarygodności Biblii, polecamy dwanaście zeszytów z istotnymi wiadomościami z dziejów starożytnych, potężnych państw Poznasz losy takich narodów jak: Sumerowie, Egipcjanie, Hetyci, Izraelici, Asyryjczyry, Babilończycy, Persowie. Informacje te mają określony związek z zapisami biblijnymi i proroctwami dotyczącymi tych narodów. Bezpłatnie zdobędziesz wiadomości, które zebrano w wielu kosztownych książkach poświęconych archeologii i historii.

obrazekŻYCIE JEZUSA. Kurs został przygotowany w odpowiedzi na powtarzające się pytania i prośby rodziców biorących udział w naszych kursach. Materiał przygotowany jest dla dzieci w wieku 9-12 lat. Jest to okres, kiedy dziecko jak gąbka chłonie z otaczającego je świata dorosłych zarówno dobro, jak i zło. Dziecko obserwuje i waży wartość autorytetów - w tym rodziców i nauczycieli. Wybiera sobie własnych bohaterów z grona tych których właśnie poznaje. Jako chrześcijańscy rodzice stwórzmy naszym dzieciom możliwości, by bezpośrednio na kartach Pisma Świętego mogły poznać swojego najlepszego Przyjaciela, Zbawcę i Pana. Jezus Chrystus sam nas do tego zachęca, a nawet ponagla, mówiąc "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im; albowiem takich jest Królestwo Boże" (Mar 10,14). (12 zeszytów).

ZDROWIE I RODZINA. Kurs przybliża podstawowe zasady dbałości o zdrowie ciała, umysłu i ducha, które przecież leżą u podstaw radości i szczęścia każdego z nas oraz osób nam najbliższych - rodziny. Zdrowie i radość, prawdziwe rodzinne szczęście i wewnętrzny pokój, nie są utopią, nie rządzi nimi przypadek ani nie nabywa się ich za pieniądze. Każdy człowiek może z nich korzystać. Ty także!

Nasz adres: 43-300 Bielsko-Biała, skrytka pocztowa 283
Nasze konto: PKO Bielsko-Biała 10201390-136099-270-1-111


"Pragnę gorąco tą drogą podziękować za umożliwienie mi poznania Biblii, Chrystusa i innego spojrzenia na życie, świat, na Boga. Dzięki Wam staję się inną osobą. Każdy dzień bez poznawania Biblii, bez czytania jej, to dla mnie dzień stracony. Z Biblią się nie rozstaję nawet w podróżach służbowych". Henryk

"Dziękuję za "Start w życie". Pomógł mi on bardzo w pokonywaniu codziennych trudności. A jest ich sporo, ponieważ wychowuję dwójkę maluchów. (...) Uzyskałam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań i zaczęłam patrzeć na świat z nieco innej perspektywy". Halina

"To dzięki Waszym lekcjom dowiedziałam się o nieskończenie wielkiej miłości Boga do nas, ludzi. Nie w formułkach, ale w słowach zrozumiałych dla zwykłych ludzi. Dzięki Wam wiem, jak blisko mnie jest Jezus Chrystus. Wiem, że jeśli zechcę, da mi nowe, wspaniałe życie. Dzięki lekcjom po raz pierwszy w życiu dowiedziałam się o Duchu Świętym, o Jego roli w życiu człowieka i o wspaniałych owocach. Wiem też, jak wspaniałe życie możemy osiągnąć wkraczając na Bożą drogę". Anna

"Pracuję jako psycholog w szpitalu psychiatrycznym. (...) W mojej pracy chętnie posługuję się metaforą, zaś Biblia jest dla mnie źródłem wielu cennych inspiracji w rozmowach z osobami, które szukają u mnie pomocy. (...) Wiele razy, szczególnie w kontakcie z osobami cierpiącymi na depresję, słyszałam pytanie, czy wręcz skargę: >>Dlaczego Bóg mnie opuścił, dlaczego On nie dba o to, co się ze mną stanie, dlaczego Bóg pozwala ludziom aż tak cierpieć?<< Nie zawsze i nie każdemu potrafiłam odpowiedzieć na te pytania. Obietnicę otrzymania odpowiedzi znalazłam w ulotce reklamującej Wasz kurs, i przyznam szczerze - to właśnie sprawiło, że zaciekawiła mnie Wasza propozycja. Po otrzymaniu pierwszych lekcji byłam nimi zachwycona, a do przeczytania broszur zachęciłam całą rodzinę". Aleksandra

"Wasz kurs jest naprawdę wspaniały, pozwala mi zrozumieć tak wiele rzeczy w moim życiu. A przede wszystkim wywiera istotny wpływ na to, co robię. (...) Dziękuję wam za lekcje i stopnie, jakie mi stawiacie, jak również za bliższe zrozumienie słów Boga, a Bogu za to, że skierował mnie na drogę tego kursu ". Aldona

 

collage
XXV LAT
KORESPONDENCYJNEJ SZKOŁY BIBLIJNEJ
Warszawa - Podkowa Leśna - Bielsko-Biała
1998

 


..........Chrześcijańska Służba Charytatywna..........

 

 

Powrót do Strony Instytucji
Ostatnia modyfikacja: 1999/11/11
oprac.: Arkadiusz Piętka, z materiałów promocyjnych KSB