poprzedni nastepny
linki autorzy opracowań książki kontakt lista tematyczna lista chronologiczna strona główna  

 Biblia, Pismo Święte


 

lp autor tytuł opis
1. Oswald Ewangelia, którą głosimy (mirror) Wyśmienicie i jednoznacznie wyłożone fundamentalne przesłanie Biblii.
2. Sylwester Szady Eliasz działa też dzisiaj Chcę zidentyfikować i przedstawić współcześnie działającego proroka Eliasza, wskazać co łączy go z poprzednikami, scharakteryzuję główne treści poselstwa.
3. Normana L. Geislera, Ralpha E. MacKenzie, Co sądzić o Kościele Rzymskokatolickim? (53,4 KB) ( mirror) Część 3: KATOLICKO-PROTESTANCKA DEBATA NA TEMAT AUTORYTETU BIBLII
4. Rafał A. Ziemkiewicz Zapomniane przykazanie (mirror) Nie słyszałem, aby ktokolwiek badał, które z przykazań najmocniej tkwi przeciętnemu człowiekowi w pamięci. Ale gotów jestem pójść o zakład, że w takim badaniu przykazanie dziesiąte wymieniane byłoby najrzadziej, jeśli w ogóle.
5. John R.W. Stott BIBLIA - księga na dzisiaj (mirror) Jest to bowiem książka na temat historycznego chrześcijańskiego podejścia do Pisma Świętego i na temat rozumienia Biblii przez nią samą, które muszą być ciągle przedstawiane w każdym pokoleniu, i które pozostają zasadniczą perspektywą, z której można zmagać się z innymi naglącymi problemami.
6. Alfred Palla Siódemka w kalendarzu biblijnym Wszystkie święta jesienne przypadały na siódmy miesiąc. Rok świątynny miał tylko siedem miesięcy od Nisan (na który przypadały pierwsze trzy święta) po Tiszri (na którzy przypadały ostatnie trzy święta). Siódmy miesiąc spinał rok świątynny, stanowiąc apeks procesu zbawienia, tak jak w siódmym dniu kulminował opis stworzenia.
7. Alfred Palla Biblijny kod czy współczesna kabała? Czy ta metoda przepowiadania przyszłości ma za sobą naukow wsparcie, jak chcieliby jej zwolennicy, czy też jest jedynie high-tech wersją deski do wywoływania duchów lub kart do tarota? Czy jest najwikszym fenomenem od wynalazku Gutenberga, czy też największą blagą naszego komputerowego wieku?
8. Sylwester Szady Dzień Pański Tekst jest próbą ustosunkowania się do listu "Dies Domini" papieża Jana Pawła II, opublikowanego 31 maja 1998 r.
9. Alfred Palla Pochodzenie zła Geneza zła stanowi zagadkę dla wielu. Jak pogodzić rządy miłującego i wszechmocnego Boga z wojnami, obozami zagłady, głodem, chorobami, panoszącym się złem? Wiele wyjaśnia fragment, który nie przypadkiem znalazł się w centrum Apokalipsy
10. Alfred Palla Jak studiować Biblię Może pomoc wielu osobom w uniknięciu osobliwych poglądów, jakich niektórzy dopatrują się w Biblii na ten czy inny temat, a także w rozpoznaniu starego kłamstwa w rzekomo nowym świetle.
11. Alfred Palla Czy Jezus urodził się 25 grudnia? W 4 roku p.n.e. do Heroda przybyło ze Wschodu kilku mędrców, rozpytując o Mesjasza. Skąd wiedzieli o zapowiadających Go biblijnych proroctwach?
12. Władysław Polok Pieczęć Boża

(Obj. 7,2-3)

Jesteśmy przekonani, że pieczęcią Bożą jest sobota. Co więcej, sobota stanie się centralnym punktem ostatniego wielkiego konfliktu dobra ze złem. Wiemy także, że głównym tematem w tym wielkim sporze jest to, czy w swoim postępowaniu kierować się będziemy wiarą w Jezusa Chrystusa. Skoro jedno i drugie jest prawdą, to siódmy dzień, sobota, musi mieć ścisły związek z wiarą.
13. Jonatan Dünkel Sekretne pochwycenie, fakt czy fikcja? Biblia zapowiada, że przed przyjściem Chrystusa nastanie wielki czas ucisku. Przez blisko dwa tysiące lat chrześcijanie wierzyli, że jeśli żywo doczekają powrotu Chrystusa, to będą musieli przejść przez ten ucisk. Dwa wieki temu pojawiła się nowa teoria, zgodnie z którą znikną oni z ziemi przed tym czasem. Nazywa się ją "sekretnym pochwyceniem", gdyż według niej zniknie z ziemi nagle i bez śladu duża część populacji.

 

Adres serwisu:
http://www.eliasz.pl

Ostatnie zmiany: 19.10.1998 r.

[początek]